Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë 2017, barazon Messin

Kliko per me shume info

Futbollisti portugez i Real Madridit Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë Topin e Artë.

Me kete titull, Ronaldo ka barazuar kështu yllin argjentinas, Lionel Messi, të cilin e mposhti këtë vit.

Kliko per me shume info

Në garë ishin gjithsej 30 futbollistë, dhe revista “France Football” ka publikuar renditjen e lojtarëve, me votat e 190 gazetarëve nga e gjithë bota.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.