Befason moti, javën e ardhshme borë në disa qytete

Kliko per me shume info

Këtë fundjavë pritet të rikthehen sërish reshjet e shiut. Paraditja e së shtunës dhe pjesa e parë e ditës së diel do të shoqërohen me mot të vranët dhe reshje shiu kryesisht në pjesën veriore dhe verilindore të vendit.

Ndërsa gjatë javës së ardhshme i gjithë vendi pritet të përfshihet nga reshje shiu dhe bore.

Kliko per me shume info

Gjatë ditës së mërkurë, në ultësirën perëndimore, intensiteti i reshjeve të shiut pritet të rritet ndërsa sasia e reshjeve sipas parashikimeve do ta kalojë 30 mm në 24 orë.

Ndërkaq, ekstremi verior i vendit pritet të përballet me reshje të dendura bore, citon klan plus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.