Vizita në Greqi, Erdogan lëvizi me super-Benzin që përballon sulmet me raketa

Kliko per me shume info

Me super masa sigurie Presidenti i Turqisë Rexhep Erdogan zhvillon vizitë zyrtare në Athinë, kur kanë kaluar më shumë se 60 vite nga vizita e një shtetari turk në Greqi.

Masa të forta sigurie janë ndërmarrë nga autoritetet greke, ndërsa vet Presidenti Erdogan ka marrë me vete më shumë se 200 roje personale.

Kliko per me shume info

Rol të veçantë në sigurinë e tij luan edhe automjeti me të cilin udhëton, “Mercedes Maybach S600” i blinduar.

Makina, versioni më i fundit dhe luksoz i Mercedes, mund të përballojë edhe sulmet me raketa dhe ato kimike. Mjeti ka edhe një sistem kundër zjarrit. Vërtetë një “bunker” i lëvizshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.