Akuza e fortë, e vërteta e dosjeve që hapi Llalla dhe pse po e largojnë

Një akuzë të rëndë ka bërë sot deputeti dhe kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi teksa ka komentuar mbarimin e mandatit të kryeprokurorit Adritatik Llalla dhe zëvendësimin e tij me një kryeprokuror të përkohshëm.

I ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News Shehi tha se qëllimi i Partisë Socialiste është largimi i kryeprokurorit Adriatik Llalla për të mbyllur disa dosje që janë hapur muajt e fundit.

Kliko per me shume info

“Këtyre u intereson që të iki ky (Llalla) që është sepse fatkeqësisht muajit e fundit hapi ca dosje. Dëshira është për të mbyllur këto që janë hapë jo çdo të bëjë ai që do vijë sepse ai do të jetë një punëtor provizor aq më tepër që me ligjin me ri i kanë rënë fuqitë kryeprokurorit”,- tha Dashamir Shehi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.