Zyrtare, shkarkohet trajneri i Italisë

Kliko per me shume info

Italia ka konfirmuar zyrtarisht se Giampiero Ventura është shkarkuar si trajneri i kombëtares italiane.

Trajneri u bë i pari që nuk arriti të dërgonte Azzurët në Kupën e Botës, pasi hera e fundit që ndodhi ishte në 1958, kur ekipi u zgjodh nga një komision përzgjedhës.

Kliko per me shume info

Ndërsa ish-tekniku i Torinos refuzoi të japë dorëheqjen menjëherë, por një takim u mbajt sot në Romë dhe 69-vjeçari tashmë është shkarkuar zyrtarisht

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.