Zvicra kualifikohet në Kupën e Botës “Rusi 2018”

Zvicra ka luajtur sonte pa gola në ndeshjen e kthimit kundër Irlandës, dhe helvetët falë fitores prej 1-0 në ndeshjen e parë sigurojnë kualifikimin në Botërorin e ardhshëm që do të mbahet në Rusi.

Përballja e dytë mes Zvicrës dhe Irlandës ka dhënë një lojë mjaft të mirë, më raste të shumta, por që gola nuk kishte.

LEXO EDHE:  Mourinho: Kritikët mezi presin humbjen time, janë gati të më vrasin!
Kliko per me shume info

Në radhët e Zvicrës titullar ishin edhe shqiptarët, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka e Blerim Xhemaili.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here