Zjarri mbulon malin e Kreshtës në Lezhë, era po favorizon flakët

Kliko per me shume info

Një vatër e fuqishme zjarri rportohet të ketë shpërthyer në malin e Kreshtës në Lezhë.

Mësohet se zjarri është duke përparuar me shpejtësi të madhe, i ndihmuar edhe era e fortë.
Për shkak të terrenit të thyer malor është e pamundur ndërhyrja nga toka, priten përforcime nga ajri.

Kliko per me shume info

Ndërkohë vatra e zjarrit deri më tani ka përfshirë një sipërfaqe të kunsoderueshme të malit që kreysisht është kullotë dhe shkurre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.