Zjarr në garazhin e një pallati në Elbasan, digjen dy makina

Kliko per me shume info

Një zjarr ka rënë në garazhin e një pallati mbrëmjen e kaluar në Elbasan. Më konkretisht ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:35 në Lagjen “Kongresi i Elbasanit”, në garazhin e një pallati ku kanë qenë të parkuara mjetet e banorëve të pallatit.

Si pasojë e zjarrit njëri nga mjetet është djegur plotësisht dhe një tjetër pjesërisht. Rënia e zjarrit paraprakisht mendohet të ketë qenë aksidentale, si pasojë e defektit teknik që ka pasur njëra nga makinat e parkuara brenda garazhit të pallatit.

Kliko per me shume info

Mësohet se grupi hetimor po vijon punën për përcaktimin e saktë të shkakut të rënies së zjarrit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.