Zëvendëson Llallën në Dhjetor, Rama ka një plan rezervë

Edi Rama i gjendur nën “rrethim” nga skandalet e një pasnjëshme dhe kërkesa për arrestimin e ministrit të tij më të besuar, duket se ka një plan rezervë.

Në Dhjetor mbaron mandati i Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla, dhe për këtë Edi Rama ka një plan të shpejtë.

Kliko per me shume info

Duke qenë se nuk janë ngritur institucionet i drejtësisë që bëjnë përzgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm, kryeministri Rama ka në plan që në Dhjetor të bëjë një votim edhe me shumicë të thjeshtë në Kuvend për të zgjedhur njeriun e tij në krye te organit të hetimit.

LEXO EDHE:  “Lobim kundër integrimit”, Pollo: Po themi të vërtetën!

Po kush është përzgjedhja e Ramës?

SYRI citon burime qe bëjnë me dije se Edi Rama ka zgjedhur burrin e ish-deputetes së tij Shega Ligorin, prokurorin Henrik Ligori. Me këtë veprim të shpejtë Rama shpreson të mbylle të gjitha çështjet që ka hapur Adriatik Llalla.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here