“Zbuten” temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot

Kliko per me shume info

Kthjellimet dominojnë ultësirën perëndimore ndërsa vranësira të lehta e kalimtare shfaqen herë pas here në zonat Lindore.

Edhe pasditja do të mbetet nën ndikimin e motit të kthjellët me vranësira të lehta, më të dukshme në zonat malore Lindore.

Kliko per me shume info

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rritje me 2 – 3°C në të dy ekstremumet termike ditore, më e ndjeshme gjatë mesditës duke ngjitur maksimumin territorial në 17°C.

Era do të vijojë të fryjë e lehtë me shpejtësi 18 – 20 km/h nga drejtimi Veriperëndimor dhe për pasojë, në det do të vijojë dallgëzim i ulët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.