Zbulohet për herë të parë emri i personit të dytë që ishte në makinë me biznesmenin e 800 mijë eurove

Kliko per me shume info

Eshte zbuluar sonte per here te pare emri i personit qe shoqeronte biznesmenin Orest Sota, kur ai u kap nga Policia ne Elbasan dhe ne makine iu gjeten patentat e Saimir Tahirit dhe 863 mije euro.

Por ne momentin qe i eshte kerkuar te ndaloje ai ka shtuar shpejtesine dhe ka ikur ne ambientet e kompanise Kurum.

Kliko per me shume info

Ketu Policia nuk e ka gjetur personin e dyte ne makine, por vetem Orestin.

Ai sipas gazetares Klodiana Lala eshte Leonard Almeta i cili eshte punesuar disa kohe me pare si shofer i biznesmenit. Kjo deklarate u be ne emisionin ‘Studio e Hapur’, në News24.

Ky i fundit nuk kishte patente per shkak se nuk e kishte fituar më sepse kishte pasur probleme me Policinë Rrugore.

Sipas gazetares Lala, shoferi i Sotës është marrë në pyetje nga policia e Elbasanit, ai a pranuar që është punësuar pranë familjes Sota e nuk ka asnjë fakt konkret që implikon atë në ndonjë vepër penale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.