Vuçiç: Pavarësisht çmimit, i gatshëm për të luftuar për sovranitetin dhe autonominë e Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është i gatshëm për të luftuar për sovranitetin dhe autonominë e Serbisë, pavarësisht çmimit.

Kete deklarate e ka bere vete Vuçiç, ku theksoi se askush nuk e do Serbinë më shumë sesa ne.

Kliko per me shume info

I pyetur nëse Serbia ka gjetur rrugën historike në mes të fuqive të mëdha dhe interesave të saja dhe më tej rrugën për ta mbrojtur vetë, Vuçiç ka thënë: “Njerëzit në Serbi duhet ta dinë se atmosfera me të cilën ju prijmë politikës së jashtme dhe asaj të brendshme nuk është e lehtë dhe e thjeshtë.”

“Kur ata shohin presion nga anë të ndryshme, kjo bëhet sepse përfaqësuesit e këtyre vendeve përfaqësojnë interesat e vendeve të tyre, jo sepse ata e duan Serbinë”, është shprehur ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.