Vritet në Filadelfia studenti shqiptar, qëllohet me tre plumba

Kliko per me shume info

Një student shqiptar në Filadelfia është qëlluar për vdekje me armë zjarri nga një 24-vjeçar.
21-vjeçari shqiptar, Merlos Mukaj, mbrëmjen e djeshme ishte duke debatuar me të dashurën e tij në afërsi të Universitetit Drexel në bllokun 3500 të Lancaster, kur papritur një person i identifikuar si Joseph Hoëanski ka ndërhyrë dhe më pas e ka qëlluar me tre plumba.

I riu shqiptar është transportuar për në spital, por për fat të keq ka humbur jetën nga plagët e marra.

Kliko per me shume info

Ndërkohë policia e Filadelfias ka njoftuar se kanë arrestuar 24-vjeçarin, mbi të cilin rëndon akuza e vrasjes./ JOQ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.