Atentat pranë shtëpisë në Shkup, vritet me 7 plumba futbollisti

Humb jeten ne spital futbollisti i qelluar me arme ne Maqedoni.

Policia ka thene se personi M.J. që rreth orës 18:00 u qëllua me armë zjarri në rrugën “Vlladimir Komarov” në Aerodrom është dërguar në Klinikën për sëmundje kirurgjike “Shën Naumi i Ohrit”, pa shenje jete, informojnë për MIA-n nga ai institucion shëndetësor.

LEXO EDHE:  Mbi 80 deputetë kanë armë zjarri, me një të tillë në brez edhe 300 zyrtarë
Kliko per me shume info

“Personi i qëlluar u soll në Klinikën për sëmundje kirurgjike ‘Shën Naumi i Ohrit’-Shkup, pa shenja jete. Edhe krahas asaj që mjekët tentuan ta rianimojnë 40 minuta, pas gjithë përpjekjes së bërë është konstatuar vdekja”, theksuan nga Klinika.

Sulmi
Rreth orës 18 pasditen e sotme në afërsi të Red Kafesë në lagjen Aerodrom, është plagos rëndë një person. Policia konfirmoi se ndaj viktimës është shtënë me armë zjarri dhe për pasojë ka marrë plagë të rënda në kokë.

LEXO EDHE:  “Na vranë për së dyti”, Presidenti fali vrasësin, familja shqiptare reagon e shokuar

I plagosuri është dërguar menjëherë në spitalin e qytetit ku po i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale.

Dëshmitarët okularë thonë se sulmuesi ka shtënë 4 deri 5 plumba në pjesën e sipërme të trupit të plagosurit, i cili siç mësohet është një futbollist aktiv i njohur.

Sulmuesi është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes dhe ndodhet akoma në arrati, ndërsa policia nuk ka akoma të dhëna për identitetin e tij.

LEXO EDHE:  Më shumë se 80 deputetë shqiptarë mbajnë armë!

Në vendngjarje, në rrugën Vlladimir Komarov në Aerodrom, është duke u kryer ekspertizë nga ana e policisë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here