Vrasja e trefishtë në bulevardin e Tiranës, thirren 7 dëshmitarë holandezë

Kliko per me shume info

Shtatë shtetasit hollandezë, të listuar si dëshmitarë në procesin ndaj të akuzuarve për vrasjen e trefishtë në bulevardin “Zogu I” në maj 2015, do të pyeten përmes letërporosive.

Gjykata për Krimet e Rënda pranoi kërkesën e prokurorisë për këtë lloj procedure, për shkak të pamundësisë së paraqitjes së tyre në proces.

Kliko per me shume info

Shtetasit e huaj do të pyeten në lidhje me episodin e vrasjes së Durim Sulkut në Holandë në prill 2015. Kjo ngjarje dyshohet nga prokuroria të jetë motivi i përpasjes me armë në buleard 40 ditë më vonë, ku u vranë Mentor Lufi, Gerti Goxhaj dhe Besnik Sulku.

Në lidhje me ngjarjen e shënuar pranë Fakultetit të Shkencave të Natyrës, tek Krimet e Rënda po gjykohen vëllezërit Markelian e Klejvis Doci, si edhe italiani Salvatore Leticia./

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.