Vrasja e Komisarit Artan Cuku, Krimet e Rënda lënë në qeli Mikel Shallarin

Ka dalë sot në gjyq i tensionuar dhe i papërqendruar Mikel Shallari i cili akuzohet për vrasjen e komisar Artan Cukut.

Kliko per me shume info

Gjykata e Krimeve të Rënda pritet të japë vlerësim për masën e sigurisë, pasi i akuzuari ka kërkuar detyrim paraqitje.

Papritur duke kërkuar të rrëzohen provat e marra ndaj tij jashtë afatit, avokati i tij kërkoi që seanca të zhvillohej pa media, pasi sipas ti rrezikohet jeta e Shallarit.

LEXO EDHE:  Detyronte mbesën të bënte seks për 30 euro, zbulimet tronditëse për shqiptarin

Pas kësaj, gjykata ka vendosur që seanca të bëhej e mbyllur. Në fund është vendosur që ai të lihet në qeli.

Avokati i Mikel Shallarit ka depozituar ditën e djeshme pranë Gjykatës së Krimeve të Rënda një kërkesë për t’u liruar nga paraburgimi, ku po mbahet që prej 10 qershorit të këtij viti.

LEXO EDHE:  “Uuu qyqja për pak ra…”, deputetja e PD pengohet në shkallët e Kuvendit. Berisha i shkrin të tërë me batutën

Burimet thonë se Mikel Shallari pretendon se ndaj tij nuk ka prova për vrasjen e kryer dhe se ai po mbahet pa arsye në paraburgim. Kjo kthesë e tij në dëshmi bie ndesh me atë që ka thënë para hetuesve për vrasjen e bujshme që ka ndodhur më 8 prill të këtij viti, ku komisari u ekzekutua në hyrjen e pallatit ku banonte.

LEXO EDHE:  Zbulohet plani famëkeq i Veliajt, 33 pallate do të betonizojnë fushën tek “Ali Demi”

Shallari mësohet të ketë thënë para hetuesve se ai i kishte takuar porositësit e atentatit ndaj Artan Cukut përmes një të afërmi të tij. Sipas Shallarit, i afërmi i kishte thënë se porositësit ishin nga Jugu i Shqipërisë dhe se kërkonin dikë që nuk kishte probleme me ligjin, në mënyrë që të mos kapej.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here