Vrasja e adoleshentit në Kukës, Gjykata lë në burg autorin e krimit

17 vjeçari që vrau me thikë të riun në Kukës do të qëndrojë në qeli.

Vendimi është marrë sot nga Gjykata e Shkodrës. Roland Matranxhi akuzohet për veprat penale “vrasje me dashje dhe mbajtje pa leje e armëve të ftohta”.

Kliko per me shume info

I pandehuri ka deklaruar në gjykatë se nuk ka dashur të vrasë shtetasin Alkis Metallari, shkruan abcnews.

LEXO EDHE:  Zjarr në fabrikën e riciklimit, ja cfarë e pret pronarin

Ndërsa avokati mbrojtës, Anton Kosteri, është shprehur se Roland Matranxhi është sulmuar dhe goditur me mjete të forta nga viktima dhe një person tjetër dhe se i dyshuari ka qënë duke mbrojtur veten. Krimi ndodhi me 10 nëntor në qendër të Kukësit.

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here