Zyrtare, vrasësi i avokatit grek kërkohet në Shqipëri

Policia greke zbuloi identitetin e njërit prej të dyshuarve për vrasjen e një avokati grek dhe që mendohet se ndodhet në Shqipëri.

Eno ose Aleksandër Mata, 30 vjeç, është personi që grekët i kërkojnë autoriteteve shqiptare. Ai është njëri ndër 5 shqiptaret e implikuar në planin per vrasjen.

Kliko per me shume info

Policia greke zbardhi skemën e ekzekutimit të Mihalis Zafiropoulos pasditen e 12 tetorit në zyrën e tij në Athinë. Një 32-vjeçar i arrestuar pak dite më parë në Patra ka pranuar se është një prej dy vrasësve.

LEXO EDHE:  Shikoni si policia torturon një të ri në Tiranë

Ai ka pohuar se bashkë me një shqiptar tjetër kanë marrë urdher nga tre shqiptarë në burgun e Korridhalosë për të kërcënuar dhe shantazhuar avokatin e njohur për një çështje tjetër penale ku implikohej njeri prej tre të burgosurve, çështje të cilën kishte marrë përsipër zyra avokatore e Zafiropoulos.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here