Vodhën një motoçikletë/ Në pranga 3 persona

Kliko per me shume info

Ditën e sotme policia e Lushnjes ka bërë të mundur arrestimin në flagrancë të tre shtetasve nën akuzën e vjedhjes.

Burimet policore bëjnë me dije se të arrestuarit janë shtetasit me iniciale Sh.Ç., vjeç 41, banues në fshatin Çermë, Divjakë; L.Ç., vjeç 45, banues në fshatin Shegas, Lushnje; N.H., vjeç 31, në fshatin Konjat, Lushnje.

Kliko per me shume info

Policia është duke vijuar hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes, ndërsa materialet proceduriale të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale:

“Vjedhje” në ngarkim të shtetasit Shkëlqim Çollaku.

“Përvetësimi i sendeve të vjedhura” në ngarkim të shtetasit Lulëzim Çollaku.

“Vetgjyqësia” dhe “Heqja e paligjshme e lirisë” në ngarkim të shtetasit Nertil Hajdari

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.