Vllaznia zhyt Luftëtarin në krizë, Kamza është për Europë

Janë mbyllur edhe dy ndeshjet e tjera të javës së 12-të në superligën shqiptare.

Në përballjen e zhvilluar në “Loro Boriçi”, Vllaznia ka marrë fitoren e dytë radhazi duke mundur Luftëtarin, i cili ende nuk po mundet të dalë nga kriza.

Kliko per me shume info

Kuqe-blutë e trajnerit Ernest Gjoka, pas kësaj ndeshje shkojnë në kuotën e 12 pikëve, 3 më shumë se Luftëtari dhe 2 më pak se Partizani.

LEXO EDHE:  Rrëfimi i rrallë i Igli Tares: Im bir s’do luajë kurrë me Romën…

Ndërkohë Luftëtari është në zonën e ftohtë të rënies nga kategoria me vetëm 9 pikë.

Sakaq në ndeshjen tjetër mes Kamzës dhe Lushnjes, blutë e trajnerit Ndreu vazhdojnë marshimin drejt Europës. Lushjna e nisi shumë mirë ndeshjen duke shënuar e para, por nuk mundi dot ta mbajë këtë rezultat, pasi Kamza shënoi dy herë duke marrë 3 pikë shumë të vlefshme.

LEXO EDHE:  Arsen Wenger do të largohet nga Arsenali pas 22 vjetësh

Pas kësaj sfide Lushnja vazhdon të jetë në vendin e dytë me 5 pikë ndërsa Kamza është në pjesën e sipërme të tabelës me 20 pikë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here