Vizitoi Shqipërinë në gusht, princi saudit fotografohet i shtrirë në dysheme pas arrestimit

Kliko per me shume info

11 princa sauditë, ministra e zyrtarë të lartë, janë arrestuar pasi akuzohen për spastrimin më të madh anti-korrupsion në historinë moderne të mbretërisë.

Ata janë fotografuar teksa presin fatin e tyre të mbledhur së bashku në burgun me pesë yje Carlton në Riad, kryeqytetin saudit, brenda në një nga dhomat e saj të luksoze, të mbështjellë me batanije dhe duke fjetur mbi dyshekë të hollë.

Kliko per me shume info

Mes të arrestuarve gjendet edhe princi miliarder që vizitoi Shqipërinë në muajin gusht dhe u takua me kryeministrin Rama dhe ministrin e Jashtëm, Bushati.

Burimet saudite thonë se në mesin e atyre që janë fotografuar janë investitori miliarder Prince Al-Waleed bin Talal, i cili është nip i mbretit, me një pasuri prej rreth 18 miliard dollarë dhe zotëron aksione në Twitter, Lyft dhe Citigroup, shkruan Dailymail.

Fotografia u zbulua pasi Presidenti Trump shkoi për të mbështetur njeriun që urdhëroi arrestimet masive, princin e kurorës Mohammed bin Salman, trashëgimtar 32-vjeçar i frikshëm ambicioz i fronit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.