“Visho Ajazi u largua sepse përgjoi Ramën dhe Metën”

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi deklaroi se qëndrimi ose jo i Visho Ajazi Likës në krye të shërbimit informative u vu në mëndyshje, që pas zgjedhjes së Ilir Metës si President i vendit.

Sipas Klosit, Visho Ajazi Lika ka përgjuar Ramën dhe Metën me ndërhyrjen e të tjerëve, dhe kjo e ka bërë atë vulnerabël kur Meta u zgjodh në krye të shtetit.

LEXO EDHE:  Zyrtari i rëndësishëm belg në kafe me zv.ministren shqiptare, diskutojnë për azilkërkuesit
Kliko per me shume info

“Pas ardhjes së Metës President, ai (Visho Ajazi Lika) është bërë vulnerabël, sepse ai ka përgjuar Ramën e Metën me ndërhyrjen e të tjerëve. Me ardhjen e Presidentit të ri, ai ishte në dorë të tyre, s’dua të përdor peng të tyre” – deklaroi Klosi në emisionin “Top Story”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here