Tri javë pas dorëheqjes nga SHISH, Rama emëron Visho Ajazin ambasador në NATO

Kliko per me shume info

Ish-shefi i SHISH, Visho Ajazi Lika, pritet të emërohet në detyrën e ambasadorit të Shqipërisë në NATO.

Propozimi për emërim në këtë detyrë mësohet se është bërë nga kryeministri Rama, sic raporton Report tv.

Kliko per me shume info

Visho Ajazi Lika ka dorëheqjen nga detyra pak javë më parë, pasi drejtoi SHISH-in për më shumë se 4 vite e gjysmë.

Largimi i Ajazit nga kreu i SHISH u cilësua nga opozita si një presion i mazhorancës dhe tentativë për kapjen e këtij institucioni.

Ndërkohë presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuan ende kreun e ri të shërbimit sekret të propozuar nga kryeministri Edi Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.