Video/ Si të kapim “peshkun e madh”? Përgjigjen qytetarët

Kliko per me shume info

Pak ditë më parë ambasadori amerikan Donald Lu tha se për një herë të vetme duhet të hamë peshkun e madh.

Renaldo ka realizuar intervista me humor me qytetarët, për të shpjeguar këtë shprehje dhe për të kërkuar mendime, sesi mund të “bjerë në rrjetë” një peshk i madh. Për të marrë mendimin e qytetarëve, gazetari i “STOP” shkoi tek Liqeni Artificial.

Kliko per me shume info

Qytetari 1 – Pash Zotin, as të mëdhenj e as të vegjël. Mos u mërzit ti se e kanë bërë vendin ku të mos …

Qytetarët ndanë të njëjtin mendim, duke thënë se duhet një kallam i madh për t’a kapur peshkun e madh.

Qytetari 2 – Po s’ka punë peshku… Ai që nuk është i rregullt me normat e jetës, i di vetë punët!

Renaldo zgjodhi të ulet pranë Liqenit Artificial dhe të peshkojë, sepse sipas tij, për të kapur peshkun e madh duhet vetëm vullnet. /tvklan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.