Panucci: Vëllai i Arlind Ajetit nuk dëshiron të luajë për Shqipërinë

Kliko per me shume info

Në konferencën për shtyp të mbajtur dje trajneri i kombëtares shqiptare Christian Panucci zbuloi se është në tratativa me një sulmues që luan në Zvicër për t’a afruar në Kombëtare.

Panucci foli edhe për Albian Ajetin, ku la të kuptohet se futbollisti ka bërë me dije prej kohësh që nuk ka dëshirë të zgjedhë Shqipërinë.

Kliko per me shume info

20-vjeçari i cili njëkohësisht është edhe i vëllai i mbrojtësit kuqezi Arlind Ajeti luan me Basel dhe sa i takon përfaqësueseve është aktivizuar më atë helvete që nga mosha 15-vjeçare e deri më sot që është pjesë U-20.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.