Vendimi, Erion Veliaj hakmerret ndaj LSI

Kliko per me shume info

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka liruar nga detyra administratorët e 4 njësive bashkiake, të cilit i përkasin Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Ky vendim i Veliajt erdhi pas refuzimit të LSI-së, për projektet e bashkisë. Për pasojë Veliaj shkarkoi nga detyra administratorët e njësive 2, 8, 11 dhe Bërzhitë.

Kliko per me shume info

Mesa duket nderprerja e koalicionit ne qender po pasohet edhe me prishjen e aleances qeverisese mes PS dhe LSI edhe ne baze

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.