Vazhdon debati Basha-Rama: Po, do t’i kritikoj pronarët që nuk lejojnë gazetarët të raportojnë të vërtetën

Kliko per me shume info

Kryetari i PD Lulzim Basha i është kundërpërgjigjur sulmit të kryeministrit në vazhdën e debatit për mediat që ka nisur së fundmi ndërmjet tyre.

“Edi Rama si nje censurues i dobët shtrembëron qëndrimet e mija për mediat, – deklaroi Basha në mesditë. – Nuk ka dhe nuk ka për të patur kurrë sulm timin kundër gazetarëve. Ka patur dhe do të ketë kritika për ata pronarë që nuk lejojnë gazetarët të raportojnë te vërtetën,- ka theksuar ai në Fb, pak pasi Rama komentoi disa deklarata të tij gjatë protestës para kryeministrisë.

Kliko per me shume info

“Nga publicisti i dikur
Krimi, korrupsioni dhe kapja e shtetit janë problemet që po e shkatërrojnë Shqipërinë. Gazetarët që ngrenë zërin kundër tyre dhe i kërkojnë llogari kryeministrit, i shërbejnë njerëzve dhe të ardhmes së vendit. Zëri i tyre duhet mbrojtur, zërit të tyre duhet t’i bashkojmë zërat tanë për të denoncuar dhe ndalur të keqen.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.