“Shqipëria është kthyer në nyje të trafikut të drogës, fajtori i vetëm është Rama”

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, ndërsa akuzon këtë të fundit si të lidhur me drogës. Në një reagim në Facebok, duke marrë shkas nga raporti i Qendrës Europiane të Drogave dhe të Varësisë së Drogave, se Shqipëria po bëhet nyje e trafikut të heroinës, Vasili thekson se përgjegjës për këtë është Rama.

LEXO EDHE:  Qeveria në Fier, Rama: Ende ka parazitë dhe grabitqarë në administratë, 80 u larguan

REAGIMI I VASILIT

Kliko per me shume info

Pergjegjesia per drogen do ta shoqeroje kryeministrin gjithe jeten…

Qendra Europiane e Drogave dhe e Varësisë së Drogave (EMCDDA) flet shume qarte, “Qe Shqiperia eshte transformuar ne nje nyje te trafikut te heroines.”

Kjo eshte tragjedia me e rende per Shqiperine per te cilen ka vetem nje pergjegjes; ai eshte kryeministri.

LEXO EDHE:  Raporti i DASH, reagon Paloka: Trump i lëshoi raketat për Ramën, tani pritet shpërthimi

Jo vetem qe nuk e luftoi drogen, por e mbeshteti, e shfrytezoi, e perdori ate.

Ai eshte kryefajtori, qe PENGOI DREJTESINE, pengoi hetimin, ruajti e mbrojti imunitetin e atyre qe akuzoheshin nga prokuroria dhe partneret nderkombetare dhe kete e beri ne parlamentin shqiptar ne syte e gjithe botes.

Po Shqiperia eshte nyje trafikut te heroines. Kryeministri eshte autor i vetem dhe kryesor i saj dhe ai duhet te pergjigjet per kete.

LEXO EDHE:  Deputeti reagon pas raportit të DASH: Rama po fundos vendin!

Llogjet e tij kilometrike jane vetem devijim deshperues per t’i ikur kesaj pergjegjesie shume te rende, qe do ta shoqeroje gjithe jeten, po gjithe jeten ama…

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here