Vasili “i sulet” Ramës: Gratë e Dibrës do qeshin mbi zë e nën zë me ty o i rrjedhur

Kliko per me shume info

Kreu i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas videos së publikuar nga kryeministri Edi Rama, i cili u tha dibranëve se rrugën që do ta lidhë Ulëzën e rilindur me rrugën kombëtare, e kanë falë grave.

“Shkollëpaku ngatërron gratë e mençura të Dibrës me gratë e qeverisë”, shkruan Vasili në një reagim në “Facebook”.

Kliko per me shume info

Ja cfare shkruan Vasili:

Në Dibër papunësia dhe varfëria janë shumë të rënda.
Halle të medha rëndojnë mbi dibranët. Ate qe kishin mangut nga hallet e shumta ishte humori i shpifur i shkollepakut kryeminister.

Ky ne buxhetin qe ka prure ne Kuvend s’ka asgje per Dibren dhe dibranet.
Po, shume droge dhe kriminele i ka bere peshqesh Dibres dhe dibraneve.

Sa per grate e Dibres dihet boterisht zgjuaresia e tyre dhe ato qeshin shume mbi zë e nën zë me kete te rrjedhur.
Mbase ky shkollepakti i ngaterron grate e mencura te Dibres me grate e tij te qeverise, qe qeshin edhe pa folur ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.