Video/ Vajza “tapë” në timon, ja si reagon ndaj policisë: Seriozisht e ke ti?!

Kliko per me shume info

Fundjava është një moment argëtimi për mjaft të rinj në kryeqytet të cilët zgjedhin të festojnë nëpër clube të ndryshme dhe të konsumojnë alkool.

Por shumë prej tyre harrojnë se pas festës do marrin timonin në dorë për të drejtuar automjetin. Një pakujdesi e tillë e cila shumë thjesht mund të zgjidhet duke përdorur taksinë, i ka kushtuar disa të rinjve në kryeqytet, të cilët janë pikasur nga efektivët e Policisë rrugore gjatë kontrolleve të kryera gjatë natës në rrugë të ndryshme të kryeqytetit.

Kliko per me shume info

Automjetet janë ndaluar në pikat e postbllokut, ku shoferët u janë nënshtruar testit të alkoolit. Kështu është edhe rasti i një vajze e cila pasi ka bërë testin e alkoolit ka rezultuar në shkelje, duke bërë që efektivi rrugor t’i komunikojë se do të shoqërohet në komisariat për ndjekjen e procedurave. “Seriozisht e ke”, është reagimi të cilin vajza e përsërit dy herë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.