VIDEO/ Urimi i veçantë i Presidentit Meta për Ditën e Flamurit

Kliko per me shume info

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka zgjedhur një poezi të recituar nga një vajzë shqiptare e Preshevës për të uruar shqiptarët për Ditën e Flamurit.

“Gëzuar Ditën e Flamurit për të gjithë shqiptarët! Për të uruar Festën Kombëtare, zgjodha poezinë e recituar me shumë shpirt dhe emocion, të kësaj nxënëseje të mrekullueshme shqiptare në Tupallaj të Medvegjës.”,- shkruan Presidenti.

Kliko per me shume info

Kreu i shtetit shqiptar ishte të dielën në Medvegjë të Luginës së Preshevës në Serbi, një komunë e cila banohet nga shqiptarë autoktonë.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.