Ulje emergjente, avioni me pasagjerë aksidentohet në Irlandën e Veriut

Një avion me 56 pasagjere në bord është aksidentuar ditën e sotme në aeroportin e Belfastit në Irlandën e Veriut.

Pas ngritjes nga aeroporti, pilotët vunë re një defekt në pjesën e parë të avionit dhe për gati një orë tentuan në ajër të riparonin problemin, ndërsa më pas vendosën të kryejnë ulje emergjence me vetëm 2 nga tre rrotat e avionit.

LEXO EDHE:  Ekzekutohet vrasësi 83-vjecar i dënuar me vdekje
Kliko per me shume info

Edhe pse të gjendur në një vështirësi të tillë, pilotët arritën të kryenin uljen në pistë, duke shpëtuar jetën e tyre dhe të pasagjerëve./tch

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here