Foto/ Momente paniku, udhëtarët përjetojnë tmerr në aeroplan

Kliko per me shume info

Një aeroplan “Boeing 777” i nisur nga Taipei në Taivan në drejtim të SHBA-së ka pasur turbulenca të forta gjatë një udhëtimi 13 orësh.

Aeroplani filloi të lëkundej një orë pas ngritjes.

Kliko per me shume info

Sipas mediave të huaja, aeroplani kishte 178 pasagjerë, 11 nga të cilët janë plagosur.

Në fotot e bëra publike duken ushqimet e shkatërruara dhe të rrëzuara përtokë.

Të gjithë pasagjerët që pësuan lëndime u dërguan në spital.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.