U sulmua për veshjen e potureve, Rama tregon se nga është frymëzuar

Kliko per me shume info

Kryeministri Rama ndër të tjera ka komentuar në News24, edhe shallvaret (emërtimi sipas tij) që veshi në një takim në Fier.

Ai tha se është vetvetja kur vesh poture, apo shallvare siç i quajti, ndërsa u shpreh i sigurt se e njeh shumë mirë protokollin dhe etikën e veshjes.

Kliko per me shume info

“Unë e di mirë çfarë bëj”,- tha ai teksa tregoi se ishte frymëzuar nga kostumet popullore të myzeqarëve.

“Po të vishej Saliu kështu edhe unë do thosha çfarë pati”,- tha kryeministri për të treguar se gjithçka vesh është mëse normale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.