Tronditëse në Greqi, viktimat e përmbytjeve po gjenden të vdekur në shtëpi

Kliko per me shume info

Përmbytjet e shkaktuara nga shirat e furishëm kanë lënë të vrarë së paku 15 veta në pjesën qendrore të Greqisë, ndërsa kanë shkaktuar edhe dëme të mëdha materiale.

Qytetet industriale Mandra, Nea Peramos dhe Megara, të cilat ndodhen në perëndim të Athinës, janë goditur më së keqi.

Kliko per me shume info

Sipas disa njoftimeve, shumica e të vdekurve kanë qenë njerëz të moshuar, trupat e të cilëve janë gjetur benda shtëpive të tyre.

Kryeministri Alexis Tsipras ka shpallur periudhë të zisë kombëtare. Moti i keq ka përfshirë pjesë të Greqisë që një javë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.