Tritoli pranë banesës së kryebashkiakut, reagon PD: Policia e Prokuroria të zbardhin ngjarjen!

Menjëherë pas publikimit të lajmit në media se pranë banesës së kryebashkiakut të djathtë të Matit, Nezir Rizvani ka shpërthyer lëndë plasëse e lojit tritol reagon menjëherë Partia Demokratike.

Opozita dënon aktin dhe i kërkon prokurorisë dhe policisë të zbulojë me urgjencë autorët.

Kliko per me shume info

“Partia Demokratike dënon me forcë aktin kriminal të vendosjes së lendës shpërthyese në banesën e kryebashkiakut të Matit, Nezir Rizvani.

LEXO EDHE:  Spartak Ngjela “shpjegon” reformën në drejtësi, ja se kush janë “peshqit”

Partia Demokratike shpresh shqetësimin për rastet e përsëritura të kërcënimeve dhe akteve kriminale ndaj të zgjedhurve të Partisë Demokratike.

Ne i kërkojmë me urgjencë policisë dhe prokurorisë të zbulojnë autorët, të zbardhin ngjarjen, e të vendosin para ligjit pergjegjësit”, shkruhet në reagimin e PD.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here