Tritoli te dera e banesës, kreu i Bashkisë së Matit flet pas shpërthimit

Kliko per me shume info

Kreu i Bashkisë së Matit ka reaguar për herë të parë pas shpërthimit të një sasie lëndë plasëse në sheshpushimin e katit të katërt të pallatit dhe afër derës së apartamentit të tij.

Në një prononcim telefonik për “News 24”,ai ka treguar se në momentin që ka ndodhur shpërthimi nuk ka qenë në banesë, as ai as familjarët.

Kliko per me shume info

“Ne nuk kemi qenë në banesë, por jemi njoftuar menjëherë pas ngjarjes, pasi ka ndodhur shpërthimi”- ka thënë ai.

Pyetur nëse është ai objektivi apo jo, Nezir Rizvani nuk di të thotë, pasi në sheshpushim janë disa dyer, aty banojnë katër familje.

“Nuk kam pasur dhe nuk kam realisht asnjë lloj konflikti, por nuk besoj se as familja tjetër të ketë qenë objektivi”- thotë ai, duke ia lënë hetimet policisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.