Trafikonin shtetas shqiptarë në Britani, shkatërrohet banda kriminale

Kliko per me shume info

Policia spanjolle njoftoi se ka shkatërruar një rrjet të gjerë të trafikut të shqiptarëve drejt Britanisë. Policia ka ndaluar 67 anëtarët e bandës, ndrysa tre prej tyre janë vënë në pranga. Tre të arrestuarit u kapën në ishujt Ca-nary, teksa po kryenin një operacion të kontrabandimit të njerëzve.

Dy prej të dyshuarve u arrestuan në aeroportin jugor të Tenerife dhe i treti në Gran Canaria. 12 prej anëtarëve të këtij rrjeti kontrabandimi janë spanjollë, të cilët u kapën në aeroportin e Madridit, në përpjekje për të udhëtuar në Britaninë e Madhe, 9 në aeroportin e Alicante, 11 në Malaga, 4 në Ibiza, 2 në Barcelonë dhe 3 në Palma de Mallorca.

Kliko per me shume info

Organizata kriminale merrej vetëm me kontrabandimin e qytetarëve shqiptarë në Mbretërinë e Bashkuar dhe për goditjen e saj policia spanjolle bashkëpunoi me policinë greke dhe BKA gjermane, të koordinuara nga Europol.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.