Bosi i mafias siciliane Toto Riina vdes në burg

Kliko per me shume info

Mediat italiane raportojnë se Salvatore “Toto” Riina, bosi më i fuqishëm dhe i rrezikshëm mafioz i shekullit 20-të, ka vdekur në burg.

Raportohet se Riina vdiq sot herët në mëngjes në sektorin për të burgosur, në një spital në qytetin Parma, në pjesën veriore të Italisë, ku ai ishte në vuajtje të dënimit për dhjetëra vrasje të kryera në periudhën 1969 – 1992.

Kliko per me shume info

Salavtore Riina, që dje i mbushi 87 vjet, i ka kaluar afro 25 vjet në burg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.