Tirana mposht Vllazninë në takimin e Kupës

Kliko per me shume info

Tirana mori një revansh të vogël ndaj Vllaznisë pas asaj ndeshje që e zbriti nga kategoria. Bardheblutë fituan 2 – 0 ndaj shkodranëve në takimin e parë të Kupës së Shqipërisë.

Golat e Grecës dhe Oliveiras në pjesën e dytë vendosën sfidën e zhvilluar në “Selman Stërmasi”. Skënderbeu fitoi 1 – 0 me Besëlidhjen edhe pse la pushim disa titullarë. Kelmendi realizoi golin e vetëm të takimit të parë të luajtur në Lezhë.

Kliko per me shume info

I hapur mbetet kualifikimi në përballjen Kamza – Teuta. Takimi i parë përfundoi në barazim 1 – 1. Kukësi mundi 4 – 1 Erzenin në Shijak. Për shumë minuta kuksianët luajtën me 10 futbollistë, pasi Krkotic la fushën i dëmtuar, por ishin kryer të gjithë zëvendësimet. Bylisi mundi 2 – 1 Luftëtarin, ndërsa Laçi fitoi 3 – 1 në fushën e Lushnjes. Suksesin më të thellë e arriti Flamurtari 6 – 1 me Turbinën në Cërrik. Të enjten do të zhvillohet sfida Pogradeci – Partizani, ndërsa ndeshjet e kthimit do të zhvillohen më 13 dhjetor./Tv Klan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.