Tifozët fyen Kosovën në dy ndeshje, FIFA dënon Serbinë me 160 mijë franga zvicerane

Federata e Futbollit e Serbisë është dënuar, pas koreve fyese së tifozëve kundër Kosovës në ndeshjet ndaj Austrisë dhe Gjeorgjisë.

FIFA ka dënuar Federatën e Futbollit të Serbisë me 160 mijë franga zvicerane, për shkak të incidenteve të simpatizuesve të saj në ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror, të zhvilluara muajin e kaluar.

Kliko per me shume info

Institucioni më i lartë i futbollit në botë ka thënë se “banerë politikë dhe diskriminues” u shfaqën në ndeshjet ndaj Austrisë dhe ndaj Gjeorgjisë.
Gjoba po ashtu lidhet edhe me thirrjet politike në Vjenë. Tifozët ishin dëgjuar teksa kishin bërë thirrje për Kosovën, shkruan “Foxsports”.

LEXO EDHE:  Napoli përfiton nga gabimi i Juventusit, dështon Milan

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here