Dy tërmete lëkundin Shqipërinë brenda pak orësh, ja vendet ku u ndjenë më shumë

Kliko per me shume info

Lëkundje tërmeti janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në dy zona të vendit tonë.

Sipas të dhënave, bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 2.6 ballë që ka tronditur qytetin e Kukësit rreth orës 3:00 të mëngjesit.

Kliko per me shume info

Po kështu, sipas IGJEUM, (Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit) lëkundje tërmeti ka pasur edhe në Maliq të Korçës. Tërmeti është regjistruar rreth orës 01:40 me magnitudë 2.7 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.