Termet tek Italia pas dështimit, 4 futbollistë largohen nga Kombëtarja

Pas deshtimit ne kualifikimin ne boteror, kapiteni dhe portieri i Italisë, Gigi Buffon njoftoi tërheqjen e tij nga kombëtarja, ndërsa paralajmëroi edhe largimin e 3 futbollistëve të tjerë.

Sipas Buffonit, edhe dy mbrojtësit e Juventusit, Cheillini e Barzagli, bashkë me romanistin De Rossi, e kanë mbyllur ciklin e tyre te Italia dhe pritet të njoftojnë tërheqjen.

Kliko per me shume info

“Po, kjo ishte ndeshja ime e fundit me kombëtaren. Doja të luaja edhe një botëror, por nuk ishte e thënë. Gjithsesi, largohem me pishmanin e botërorit, por me qetësinë se pasuesit e mi, Donnarumma dhe Perin, janë në lartësinë e duhur dhe do të më zëvendësojnë denjësisht”, tha portieri italian.

Krahas meje, besoj se ka përfunduar aventura në kombëtare edhe për lojtarë si De Rossi, Barzagli dhe Chiellini, gjithsesi nuk dua t’ju vjedh skenën dhe po e lemë ta konfirmojnë vetë”, tha Buffon.

Ndërkohë, mediat italiane njoftojnë se nga çasti në çast, pritet edhe zyrtarizimi i dorëheqjes, ose shkarkimit të trajnerit Ventura.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.