Teksas, sulm i frikshëm në kishë, të paktën 27 të vdekur

Së paku 27 veta kanë humbur jetën në Tekas, SHBA nga një sulm me armë që pa ndodhur pak më parë.

Sipas policisë personi që hapi zjarr është vrarë dhe ka qenë i vetëm. Ai u qellua nga ekipet e rendit pasi kishte shtene me arme brenda institucionit fetar gjate sherbesave te se dieles.

LEXO EDHE:  Opozita braktis seancën, Basha: Kthyet Saimir Tahirin në Kuvend, kuksianët në burg
Kliko per me shume info

Zona në Kishën e Parë Baptiste në Sutherland Springs në Wilson County, mometalisht është e rrethuar nga forcat e policisë të cilët po hetojnë për ngjarjen.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here