Të tjera urdhër-arreste për grushtin e shtetit/ 173 gulenistë përfundojnë në pranga

Kliko per me shume info

Policia turke ka arrestuar sot 172 persona në ndërmarrjen e operacionit më të fundit kundër mbështetësve të Fetullah Gulenit, rivalit politik të presidentit në detyrë Erdoganm i cili jeton në Shtetet e Bashkuara dhe që Ankaraja e akuzon për tentative grushti shteti, vitin e kaluar.

Më parë zyra e prokurorit në Stamboll kishte lëshuar qindra urdhër- arreste, që me fletë-arrestet e sotme e ngrenë totalin e të arrestuarve si gulenist në 360 persona, ku përfshihen 333 ushtarë, prej të cilëve 216 në shërbim aktive.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.