Të shtëna me armë, 3 të vdekur dhe disa nxënës të plagosur pranë shkollës fillore në Kaliforni

Kliko per me shume info

Të paktën tre vetë kanë vdekur dhe disa studentë u plagosën si pasojë e të shtënave me armë në një shkollë fillore në Kaliforni.

Kliko per me shume info

Sipas autoriteteve të shtënat janë dëgjuar në një shkollë në Rancho Tehama, rreth orës 8 të mëngjesit.

Një punonjës i policisë tha se është e paqartë sa viktima ka pasur, por tre vetë u konfirmuan të vrarë.

“Nuk di ndonjë informacion në lidhje me faktin nëse ka viktima në shkollë. E di që shkolla është pastruar … fëmijët që ishin duke ndjekur shkollën janë në një vend të sigurt tashmë”, tha ai.

Sipas CBS News, të shtënat filluan afër një shtëpie, përpara shkollës. Rancho Tehama është rreth 90 kilometra në jug të Redding.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.