Tangat janë një ide jo e mirë, dëmet që i sjellin vaginës suaj

Femra, mos i përdorni tangat! Ndonëse, tangat nuk janë një zgjedhje e rehatshme shumë më shumë femra ngase mendoni parapëlqejnë të veshin të brendshme të tilla, vetëm për t’u dukur më bukur.

Jill Rabin, profesor i obstetrikës dhe gjinekologjisë në Hofstra North Shore-Lij Shkolla e Mjekësisë në Neë Hyde Park, Neë York paralajmëron femrat se kjo veshje nuk duhet të jetë pjesë e të përditshmes tonë, pasi në moment të caktuara mund të shndërrohen në një rrezik serioz për shëndetin tonë.

LEXO EDHE:  Modelja bën namin me format e saj, djeg kompletisht Instagramin
Kliko per me shume info

Duke qenë se këto mbathje kanë tendencën të jenë ngjitur pas trupit e shumë të ngushta, pëlhura e hollë e tangave mund të zhvendoset nga rektumi në organin gjenital, duke infektuar vaginën apo fshikëzën e urinës.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here