Tahiri shkel kërkesën e organit të akuzës, Prokuroria ia kishte ndaluar të lëvizte jashtë

Kliko per me shume info

Largimi sot drejt Gjermanisë i Saimir Tahirit ngre shumë pikëpyetje mbi hetimet ndaj tij, ndonësë është thënë që ky udhëtim është për çështje familjare.

Kliko per me shume info

Disa javë më parë te ‘Zonë e Lirë’, kryeministri Edi Rama ishte shprehur se një ndër kërkesat që PS i plotësoi Prokurorisë së Krimeve të Rënda, përveç kontrollit të banesës dhe vijimit të hetimeve, ishte edhe ndalimi i lëizjes jashtë vendit.

Por sot me ikjen jashtë shtetit të Tahirit, kjo kërkesë e organit të akuzës është shkelur. Shihni më poshtë videon kur Rama shprehet për ndalimin e lëvizjes së Tahirit jashtë Shqipërisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.