Superoperacioni, zbulohet banda që kalonte drogën shqiptare në Itali, 14 të prangosur

Kliko per me shume info

Një operacion i madh policor ne Itali dhe Shqiperi, ka shkaterruar nje organizate te trafikut te droges mengjesin e te enjtes ne Firence.

Policia italiane bashkepunoi edhe me Policine e Holandës, prej nga droga vinte në Itali.

Kliko per me shume info

Dyshohet se pika e nisjes së drogës ishte Shqipëria. Por ajo bente nje trajektore duke kaluar ne Holande e me pas ne destinacionin final, Italinë.

Përfituesit e parave i riinvestonin, duke rritur edhe xhiron e prostitucionit. Në përfundim të operacionit të përbashkët kanë përfunduar në pranga 14 persona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.