Sulmet ndaj TCH/ “Rama (krye) mosmirenjohes, nuk di me ç’te thote”

Kliko per me shume info

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar sulmet qe Kryeministri Edi Rama adresoi ndaj Top Channel.

Permes nje statusi ne rrjetet scoiale, Manjani e quan Edi Ramën si kryemosmirënjohës.

Kliko per me shume info

Ai shprehet ky televizon nuk po i bën asgjë Ramës, krahasur me opozitarizmin që i ka bërë Sali Berishës dhe Fatos Nanos.

Sipas Manjanit, po të ishte themeluesi i TCH, Dritan Hoxha gjallë, Rama do ishte rrëzuar tashmë nga pushteti.

“Top Channel nuk po i bën asgjë (krye)mosmirnjohësit që qeveris! Asgjë, krahasuar me ç’i bëri paraardhësve të tij (Nano e Berisha).

Më kot kërkon kohën e Tanit! Po të ishte gjallë Ai, mosmirënjohësi do ishte rrëzuar tashmë nga pushteti i pamerituar! Nuk di më ç’thotë…” – shkruan Manjani.

1 COMMENT

  1. mos i merr per te verteta.eshte nje loje e tyre.edhe po te ishte gjadhe tani e njejta gje.me vjen keq per manjanin qe ka qene edhe minister,nuk paska kuptu asgje.lufta me topin eshte si ajo me bashen e meten.eshte per shou.kto jane te zhytur deri ne fyt,topi s’eshte tjeter vec se top qe luhet me te.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.